Лєна Кудаєва

Контакти

steklosoyuz8@gmail.com

https://www.facebook.com/kydaeva

Кудаєва Лєна, тобто я, народилася у 1977 році у грудні у Донецьку незадовго до свята нового року. До 2014 спокійно жила у незалежній Україні, поки туди не прийшла русня і почалася окупація та війна. Через це та через власні переконання влітку 2014 моє життя перетворилося на низку переїздів Україною, поки я не осіла у Краматорську. Війна і перше переселення повністю змінили мій світогляд, цінності і життя. Я опанувала нову професію, отримавши у 2020 році диплом магістерки з психології. В час, коли я не працюю, я пишу п’єси, бо це так само необхідно мені, як дихати та їсти.

У лютому 2021 року до Краматорська завітав з інтенсивом з документального театру режисер Андрій Май. Саме під час цього інтенсиву у просторі «Вільна Хата» я написала свій перший текст «6,5» (власне, я зібрала документальні свідчення переселенців). На основі цього тексту А. Май поставив документальну постдраматичну виставу «6,5», прем’єра якої відбулася 4 вересня 2021 року у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша.  

У серпні 2021 року я, на щастя, пройшла відбір до драматургічної лабораторії «Тиждень DRAMLABNEO» для неофіток і неофітів, яка проводилася за підтримки Українського культурного фонду. Під час перебування у прекрасному селі Олександрівка я створила свій перший художній текст «Щоденник відмінниці», який потрапив до лонг-листу VIII Конкурсу п’єс «Драма.UA» у 2021 році. Читка «Щоденнику…» відбулася у жовтні того ж року під час фестивалю сучасної драми Тиждень.Дебют у Київському Академічному Театрі Драми І Комедії На Лівому Березі (режисерка Євгенія Відіщєва, акторка Аліна Костюкова).

У жовтні 2022 року дві мої п’єси («Комаха» та «Один день») увійшли у шорт-лист фестивалю сучасної української драматургії «Липневий мед». У листопаді 2022 року два моїх тексти («Один день» і «Невдалий рік») були включені до шорт-листу 13 драматургічного конкурсу «Тиждень актуальної п'єси».

Тексти

2021

Відзнаки:

2022 - особлива відмітка АВРОРА Драматургічна премія міста Бидгощі

2022 - шорт-лист Липневий мед 2022

2022 - шорт-лист 13 Тиждень Актуальної П'єси

 

Переклади:

Англійска - Translated by John Freedman with Natalia Bratus

0
Голоси відсутні
Стара жінка, яка через окупацію Донецької області росією втратила власний дім, вже вісім років проживає кожен день однаково. Вона не має сил і мети жити в
Драма, 4 сторінок1 Ж, 1 Ч
2021

Відзнаки:

2022 - шорт-лист Липневий мед

Переклади:

Polskie tłumaczenie Anna Korzeniowska-Bihun
5
Рейтинг: 5 (2 голоси)
Це текст про дитинство. Страшний текст, який довелося виборювати, вириваючи з кожної клітини мозку. Це текст про любов, ненависть, супротив, прощення, страх
Драма, для дорослих, 19 акт, 8 сторінок1 Ж, 2 Ч, 2 Д